GWhobby.net

Log in of registreer jezelf.

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Geavanceerd zoeken  

Nieuws:

Uw advertentie op GWHobby.net? Vraag naar de voorwaarden.

Pagina's: [1]

Auteur Topic: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?  (gelezen 284 keer)

Ronald

  • Newbie
  • *
  • Offline Offline
  • Berichten: 11
Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Gepost op: november 15, 2017, 11:41:09 am »

Kan iemand mij wat meer wegwijs maken in de regels?

Ik ben samen met mijn zoon voor het eerst een paar missions aan het spelen die in de starter set Know No Fear staan. Het zijn veel regels waar je echt even aan moet wennen :o. Hier heb ik een vraag over. Bij een Intercessor Squad is de range van de Bolt rifle 30". Bij de misslons wordt uitgelegd dat wanneer de afstand < 15" dan mag je twee keer schieten. Als de afstand > 15" tot 30" is dan 1x schieten. Dit kan ik niet terug vinden in de datasheet. Of lees ik deze verkeerd.

Ook wil ik graag weten bij een Inceptor Squad die een Assault bolter hebben hoevaak die mogen schieten. Er staat Range 18", Type Assault 3.
Gelogd

Inquisitor Constantine

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 14901
  • Like a whisper...
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #1 Gepost op: november 15, 2017, 11:51:29 am »

Even uit mijn hoofd gezegd: een Bolt Rifle is een Rapid Fire wapen. Dan is de algemene regel 2x op korte afstand, 1x op lange afstand.

Edit: teveel de oude regels in mijn hoofd.

Wapens met de regel Assault mogen altijd het aantal opgegeven schoten afvuren.
« Laatste verandering: november 15, 2017, 02:47:02 pm door Inquisitor Constantine »
Gelogd
What a piece of junk! - Luke.

You came in that thing? You’re braver than I thought. - Leia.

That one is Garbage.  - Rey.

Chewie, we're home. - Han.

MRTN

  • Sr. Member
  • ****
  • Offline Offline
  • Berichten: 252
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #2 Gepost op: november 15, 2017, 11:59:55 am »

In het regelboek (en ook in de online regels) wordt dit wel uitgelegd.

In het kort, een wapen heeft een heel profiel, wat doorgaans bestaat uit:
<Naam>, <Range>, <Type>, S, AP, D, <Abilities>
<Naam>: Dit is de naam, en al kan je hier vaak al het een en ander uit afleiden doet dit verder niet veel.
<Range>: Dit is de maximale afstand die het wapen kan schieten. Dit zou door bepaalde regels aangepast kunnen worden.
<Type>: dit kan bijv zijn "Melee", "Assault 2", "Rapid Fire d6", "Heavy 1". In de regels wordt bij elk type bepaalde voorwaarden uitgelegd. In het geval van Bolters zal het waarschijnlijk "Rapid Fire" zijn wat betekend dat je of het normale aantal schoten op de gestelde afstand mag schieten, of het dubbele aantal als het doel maximaal op de helft van de afstand staat. Achter de naam staat ook een nummer (kan ook een variabel nr zijn als "d6"). Dit is het aantal schoten wat je normaal mag schieten. Het je dus een "Rapid Fire 2" wapen met 24" range, dan kan je of 2 schoten schieten op 24" of 4 schoten op 12".
Gelogd

Ronald

  • Newbie
  • *
  • Offline Offline
  • Berichten: 11
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #3 Gepost op: november 15, 2017, 03:20:35 pm »

Bedankt voor jullie reacties.

Bij de Inceptor Squad met Assault3 mag ik dus 3x schieten.

Hoe zit het dan met bijvoorbeeld een Frag grenade max afstand 6", type Grenade D6. Mag deze dan 6 granaten gooien?

Schiet me nog wat te binnen. Gelden deze regels dus het aantal keer schieten per totale unit of per individu uit de unit?
Gelogd

Spacefrisian

  • Hero Member
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 3428
  • EXTERMINATE!!
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #4 Gepost op: november 15, 2017, 06:11:28 pm »

Jup als er assault 3 bij het wapen staat kan die 3x schieten, die inceptor unit heeft 2 van die wapens per model dus kan je er 6x mee schieten.

Is ook terug te vinden op het kleine boekje dat bij het starters set zit, de 8 paginas bij weapon types.
Gelogd
The clans are marching against the law
Bagpipers play the tunes of war
Death or glory I will find
Rebellion on my mind

Ronald

  • Newbie
  • *
  • Offline Offline
  • Berichten: 11
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #5 Gepost op: november 15, 2017, 07:25:29 pm »

Bedankt, zal nog eens het boekje raadplegen.
Gelogd

Bassvdh

  • Hero Member
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 677
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #6 Gepost op: november 16, 2017, 08:20:31 am »

Wellicht nog een kleine (overbodige?) toevoeging op de reeds goed uitgelegde regels. Je ‘schiet’ maar één keer, alleen in het geval van Assault drie schiet je met 3 schoten (dobbelstenen) per wapen.

Het is niet zo dat je een keer met ze schiet, en daarna nog en keer en tot slot een derde keer.
Gelogd
Astra Militarum, Therox 93rd regiment - Paint Blog [Update 11 december]

Astra Militarum, Therox 93rd regiment - Matched Play statistics: 12/0/6

Ronald

  • Newbie
  • *
  • Offline Offline
  • Berichten: 11
Re: Vraag betreffende het aantal keer er geschoten mag worden?
« Reactie #7 Gepost op: november 16, 2017, 07:45:30 pm »

Top bedankt. In dit geval hebben ze 2x een assault3, dus dat wordt in een keer 6 dobbelstenen.
Gelogd
Pagina's: [1]